JIMI Textil radí - Naše záclony můžete prát v pračce. Jaká doporučení dodržovat?

Ačkoli naše záclony splňují přísné standardy kvality, stále se jedná o jemné tkaniny, se kterými je nutné zacházet šetrně. Pro prodloužení jejich životnosti proto doporučujeme při jejich čištění dodržovat následující doporučení.

Nastavování pračky na praní záclon

Jak často prát záclony?

Záclony doporučujeme prát v průměru jednou až dvakrát ročně. Záleží mimo jiné na tom, v jakém prostředí se záclona nachází.

Praní jednou za rok v drtivé většině případů stačí. Jsou ale situace, při kterých doporučujeme prát záclony častěji. Při méně častém praní už by v těchto místnostech záclony mohly viditelně zažloutnout či zašednout.

Kde prát záclony dvakrát ročně?

  • V kuchyni, kde je záclona více namáhána mastnotou z vaření.
  • V místnostech, kde se pravidelně kouří.
  • V místnostech vytápěných WAW kamny.
  • V dalších hůře větraných prostorech a místech s větším znečištěním vzduchu.

Jak prát záclony JIMI Textil

Každý náš výrobek je označen pracími symboly. Doporučujeme proto pečlivě nastudovat a dodržovat pokyny u jednotlivých záclon. Vysvětlení významu jednotlivých symbolů naleznete v kompletním přehledu na této stránce nebo konkrétně pro záclony na obrázku níže.

Prací symboly pro praní záclon

Naše záclony můžete prát v pračce

Pro všechny záclony je obecně šetrnější ruční praní. Přiznejme si ale, že málokdo má čas a trpělivost záclony z celé domácnosti ručně přeprat. Proto lze všechny záclony značky JIMI Textil prát v pračce, pokud zvolíte šetrný program.

Doporučujeme praní v pracím sáčku, aby se záclona o buben nezachytila a nerozpárala. Nezapomeneme odstranit všechny kovové či plastové části sloužící například k zavěšení záclony. Pereme pouze odstrojený textil. Buben pračky naplníme maximálně z poloviny, při praní textil nabude na objemu.

Při praní záclon zvolte program na jemné prádlo s teplotou 30 či 40 stupňů Celsia. Na závěr praní záclony jen krátce (v podstatě jen pár sekund) odstředíme na nejnižší stupeň otáček (maximálně 600), aby z nich nekapala voda, ale zůstaly ještě vlhké.

Jak je to s pracími prostředky?

U čistě bílých záclon doporučujeme prostředek na bílé prádlo. Na barevné záclony (včetně bílých záclon s decentním barevným vzorem) už používejte prostředek na barevné prádlo. Nedoporučujeme používání aviváže ani změkčovadel.

Metrážová voálová záclona VZ29

Bílé záclony s barevným vzorem pereme s prostředkem na barevné prádlo (na obrázku vzor naší moderní metrážové voálové záclony VZ29, DETAIL PRODUKTU ZDE)

Sušení a žehlení

Záclony nikdy nedáváme do sušičky, pověsíme je vlhké. Díky tomu zpravidla není nutné záclony žehlit, pověšené se vlastní vahou při schnutí narovnají. Pokud máte záclony nařasené, taktéž je do výsledné podoby nařaste ještě za vlhka.

Záclony věsíme ještě za vlkha

Pokud nicméně perete ručně, je lepší nechat záclony na chvíli okapat zavěšené na šňůře či sušáku. Obvykle je budete muset přeložit a nevyhnete se pak přežehlení. V takovém případě doporučujeme žehlit záclony na nejnižší teplotu a s maximální opatrností.

Čas na novou záclonu?

Chybovat je lidské a každý textil je navíc časem na poškození náchylnější. Ne vždy se proto praní podaří podle představ. Pokud to dnes nebyl zrovna váš den, zachovejte klidnou hlavu a prozkoumejte naši aktuální nabídku záclon. Za skvělé ceny si u nás můžete pořídit nový textil, který odesíláme hned druhý pracovní den po objednání.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení