Péče o výrobky

 Jak pečovat o naše výrobky  

PÉČE O ZÁCLONY
Naše záclony můžete prát v pračce. Doporučujeme praní v pracím sáčku, aby se záclona o buben nezachytila a nerozpárala. Nezapomeneme odstranit všechny kovové či plastové části sloužící například k zavěšení záclony. Pereme pouze odstrojený textil. Buben pračky naplníme maximálně z poloviny, aby měly záclony při praní dostatečný prostor. 

Při praní záclon zvolte program na jemné prádlo s teplotou 30 či 40°C. Na závěr praní záclony jen krátce (v podstatě jen pár sekund) odstředíme na nejnižší stupeň otáček (maximálně 600), aby z nich nekapala voda, ale zůstaly ještě vlhké. U čistě bílých záclon doporučujeme prostředek na bílé prádlo. Na barevné záclony (včetně bílých záclon s decentním barevným vzorem) už používejte prostředek na barevné prádlo. Nedoporučujeme používání aviváže ani změkčovadel. 

Záclony nikdy nedáváme do sušičky, pověsíme je vlhké. Díky tomu zpravidla není nutné záclony žehlit, pověšené se vlastní vahou při schnutí rovnají. V případě potřeby je možné žehlit záclony na nejnižší teplotu a s maximální opatrností.


PÉČE O ZÁVĚSY
Dekorační i BLACK OUT závěsy ze 100% polyesteru je možné prát v pračce na 40°C, na jemný program s příslušným pracím prostředkem. Po vyprání závěs ihned vyjměte z pračky a pověste. Nižší otáčky při ždímání a správný způsob sušení usnadní případné žehlení. Závěsy se snadno žehlí, nejlépe pak za vlhka.


PÉČE O KUCHYŇSKÉ UTĚRKY
Utěrky z hladké bavlny: Utěrky je možné prát v pračce dle etikety na 40-60°C s příslušným pracím prostředkem, nejlépe s podobnými barvami. Žehlení je možné na program "bavlna". Před prvním použitím je nutné utěrky jednou až dvakrát vyprat, aby došlo k aktivaci savé schopnosti.

PÉČE O PVC PROSTÍRÁNÍ:
Snadná údržba - omyvatelné - čistěte vlhkou utěrkou nebo opláchněte pod tekoucí vodou a osušte.

PÉČE O PROSTÍRÁNÍ:
Prostírání perte ručně při teplotě do 40°C, případně  v pračce na šetrný program. Při praní nepoužívejte prací prášky určené pro praní bílého prádla, protože obsahují zjasňovače, které mohou vážně ovlivnit jejich barvu. Žehlení při maximální teplotě žehlicí plochy 150°C

PÉČE O UBRUSY:
Ubrusy je možné prát ručně nebo na jemný program na 40°C. Při praní nepoužívejte prací prášky určené pro praní bílého prádla, protože obsahují zjasňovače, které mohou vážně ovlivnit jejich barvu. V případě potřeby je možné přežehlení na nízký stupeň teploty to nejlépe ještě  za vlhka.


PÉČE O RUČNÍKY, OSUŠKY, ŽUPANY
Ručníky a osušky (dále jen „ručníky“) je před prvním použitím nezbytně nutné alespoň jednou důkladně vyprat v pračce na doporučenou teplotu a dlouhý prací program s příslušným pracím prostředkem. Ručníky pereme odděleně, jelikož dochází k vymývání zbytkových barev a nečistot z výroby. Prvními praními přirozeně dochází k uvolnění jemných volných vláken a ke zpevnění smyček v tkanině, což zajistí lepší vzhled a delší životnost výrobku.

Ručníky perte v pračce na dlouhý program, vždy se řiďte konkrétní doporučenou teplotou uvedenou na nášivce (obecně je doporučeno 40-60°C). Ideální je prát ručníky odděleně (zejména při prvních praních), nebo alespoň se stejnými barvami. Dodržujte zásady správného dávkování příslušného pracího prostředku. Ručníky nevyvářejte a nebělte.
Při praní ručníků nepoužívejte aviváž. Aviváž vlákna slepí k sobě a ručníky tak ztrácí měkkost a zejména přirozenou schopnost absorpce.

Sušení v sušičce se obecně nedoporučuje. Pokud se pro sušičku i přesto rozhodnete, zvolte šetrné delší sušení na nízkou teplotu. Jemným vláknům škodí také sušení na přímém slunci či horkém radiátoru. Ideální je sušit ručníky na velmi vzdušném místě, kde se vlákna krásně načechrají. Ručníky nikdy nežehlete ani nemandlujte, smyčky by se zploštěly, polámaly a ztratily savost.

PÉČE O KOUPELNOVÉ PŘEDLOŽKY
Bavlněné předložky jsou vyrobeny ze 100% bavlny, nemají protiskluzovou vrstvu, a proto je možné o ně pečovat stejně jako o ručníky. Možné je praní v pračce na 40°C, vždy odděleně, aby nedošlo ke znečištění jiného prádla. Pro praní předložek platí stejná pravidla jako pro ručníky.


PÉČE O BAVLNĚNÉ DEKY A PLÉDY
Bavlněné a jiné deky perte na 30°C s jemným pracím prostředkem na (stálo)barevné prádlo. Zvolte nízké otáčky, aby nedošlo k nadměrnému pomačkání. Po vyprání ihned vyjměte z pračky, důkladně rozklepejte a nechte sušit na dobře větraném místě. Deky nežehlete. Před prvním použitím je třeba deku jednou až dvakrát vyprat, aby došlo k odstranění volných vláken z výroby.

PÉČE O DEKORAČNÍ POLŠTÁŘKY
Povlaky perte na 30°C ručně nebo na šetrný program v pračce. Při praní nepoužívejte prací prášky určené pro praní bílého prádla,
protože obsahují zjasňovače, které mohou vážně ovlivnit jejich barvu. Polštářky řádně vymáchejte.


PÉČE O POVLEČENÍ:
před prvním použitím povlečení alespoň jednou důkladně vyperte, doporučená teplota praní je 40°C. Při prvním praní nesmí být teplota nižší než 40°C, program musí být dlouhý. Povlečení perte a sušte naruby se zapnutým zipovým uzávěrem. Sušíte-li v sušičce, zvolte delší program s nízkou teplotou. Krepové povlečení nikdy nežehlete, poškodila by se krepová struktura, ostatní povlečení žehlete naruby, povlečení nevyvářejte, nemandlujte ani nebělte. Před prvním použitím je nezbytně nutné povlečení alespoň jednou vyprat na doporučenou teplotu s příslušným pracím prostředkem, nejlépe na dlouhý bavlněný program. Tím se odstraní zbytkové barvy a nečistoty z výroby.

Povlečení doporučujeme prát v pračce na 40°C, vždy naruby a se zapnutým zipovým uzávěrem. Prací prostředky volte dle barvy povlečení. Tmavé a syté barvy perte v přípravku na barevné či tmavé prádlo, nepoužívejte přípravky s optickými zesvětlovači a bělidla - jejich používáním dochází k oslabení vláken a tím ke snížení životnosti materiálu a barev. Po vyprání nenechávejte prádlo dlouho ležet v pračce, zbytečně se pomačká. Všechny pokyny týkající se péče o povlečení naleznete na etiketě nebo na nášivce přímo na povlečení.
Dle nejnovějších vědeckých výzkumů a poznatků je optimální teplota 40°C . Tato teplota je vhodná pro dosažení optimální hygienické čistoty a zajištění dlouhé životnosti pestrých barev. I běžné prací prostředky dnes již obsahují složky, které dokáží při nižších teplotách odstranit většinu mikrobů. Praním při nižších teplotách navíc šetříte i životní prostředí a svou peněženku. Povlečení je testováno na praní při teplotě do 60°C.

Aviváž všeobecně nedoporučujeme, protože její používání zabraňuje přirozeným vlastnostem přírodního materiálu, jako je schopnost absorpce nebo prodyšnost. Aviváž v podstatě obalí vlákna a tím znemožní látce „dýchat“.

Sušení - při použití sušičky povlečení sušte naruby a zvolte raději delší program s nízkou teplotou. Pokud sušíte klasickým způsobem, povlečení „rozklepejte“ a věšte narovnané (nikdy však za rohy!) - lépe si tak udrží svůj tvar a bude se vám lépe žehlit. Sušíte-li venku, povlečení věšte naruby, zabráníte tak přímému kontaktu barev se slunečním zářením. Prádlo nenechávejte dlouho přesychat, špatně se pak žehlí.

Žehlit můžete všechna povlečení kromě krepového. Povlečení žehlete vždy naruby na program bavlna/len. V okolí zipového uzávěru žehlete opatrně. Než vyžehlené prádlo složíte a uložíte, nechte ho vychladnout. Žehlení si usnadníte např. nižšími otáčkami při ždímání, přiměřeným množstvím prádla v pračce nebo také správným způsobem sušení (látka se tolik nepomačká).


PÉČE O PROSTĚRADLA
Jersey prostěradla můžete prát v pračce, doporučená teplota je 40°C. Prostěradla je třeba před prvním použitím alespoň jednou důkladně vyprat v pračce na dlouhý bavlněný program s příslušným pracím prostředkem, nejlépe odděleně, aby byly dobře odstraněny zbytkové barvy a nečistoty z výroby. Sušení v sušičce nedoporučujeme, ale je možné. Pokud se pro sušičku rozhodnete, zvolte šetrné delší sušení na nízkou teplotu. Tato prostěradla lze žehlit (u jersey prostěradel není žehlení vhodné). Nedoporučujeme používat aviváž, protože zabraňuje přirozeným vlastnostem materiálu - v podstatě obalí vlákna a znemožní látce "dýchat". Prostěradla nevyvářejte, nemandlujte ani nebělte.

Froté prostěradla můžete prát v pračce, doporučená teplota je 40°C. Před prvním použitím je třeba froté prostěradlo alespoň dvakrát důkladně vyprat v pračce na 40 °C, na dlouhý prací program s příslušným pracím prostředkem, nejlépe odděleně, aby byly dobře odstraněny zbytkové barvy a nečistoty z výroby. Prvním vypráním také dojde k uvolnění volných vláken a ke zpevnění smyček v tkanině, což zaručí lepší vzhled a delší životnost. Při praní froté výrobků nepoužívejte aviváž – ta na povrchu vláken vytvoří tenký film, který ničí jemnou smyčkovou strukturu. Smyčkovou strukturu ničí také žehlení, z tohoto důvodu froté prostěradla nikdy nežehlete. Sušení v sušičce nedoporučujeme, ale je možné. Pokud se pro sušičku rozhodnete, zvolte šetrné delší sušení na nízkou teplotu. Prostěradla nevyvářejte, nemandlujte ani nebělte.


PÉČE O PŘIKRÝVKY, POLŠTÁŘE A MATRACOVÉ CHRÁNIČE
Náplně i chrániče perte dle potřeby na 30-40°C s příslušným pracím prostředkem na bílé prádlo. Vhodné jsou nízké otáčky, aby nedošlo k deformaci náplně. Doporučujeme při běžném používání prát alespoň jednou ročně a pravidelně větrat. Dbejte na max. množství pouze 1/3 obvyklé dávky pracího prášku, aby došlo k jeho úplnému odeprání. Je třeba řádně  máchat a odstřeďovat nejdéle 30 sekund, aby nedošlo k potrhání výplně. Vzhledem k objemu, který velmi dobře nasakuje vodu, je nutné prát v pračce s vyšší náplní /na 7kg/ suchého prádla, aby nedošlo k poškození pračky. Nemáte-li k dispozici dostatečně velkou pračku, doporučujeme využít služeb profesionální čistírny.


  

 Vysvětlení pracích symbolů na etiketách

 

 

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení